Adres, telefon

ul. Kaprów 10A, Gdańsk Oliwa
Telefon: 58 552 45 51

Godziny pracy

Otwarte: Pn-Pt 8:00 - 21:00
Dyżury: So-Nd 9-15 / Święta 11-15

Borelioza

01.07.2014 Czytaj »

Borelioza staje się ostatnio jedną z ważniejszych chorób odkleszczowych zarówno dla ludzi jak i dla zwierząt. Głównym rezerwuarem boreliozy są drobne gryzonie (myszy polne, nornice) ale zakażonych może być wiele innych gatunków wolno żyjących - ptaki, ssaki, w tym psy, koty, konie, bydło i inne.

Otyłość u psów i kotów - zagrożenie ich życia

16.11.2013 Czytaj »

W krajach uprzemysłowionych, u 24-44% psów i kotów występuje nadwaga i otyłość. Przyczyny są różne: predyspozycje rasowe, płeć, tryb życia, zabiegi sterylizacji/kastracji, nadmierne spożycie karmy, choroby endokrynologiczne i wiele innych.

Toksoplazmoza

15.02.2012 Czytaj »

Jest to pasożytnicza choroba ludzi i zwierząt, która jest wywoływana przez pierwotniaka Toxoplasma gondii. Koty i inne kotowate (jedyni żywiciele ostateczni) zarażają się tym pasożytem polując i zjadając drobne gryzonie i zawarte w ich ciele cysty lub też surowe mięso podawane przez właściciela. Nosicielami (żywicielami pośrednimi) może być wiele gatunków zwierząt: psy, świnki morskie, świnie, owce, kozy, drób oraz ludzie.

Dysplazja stawu biodrowego

15.02.2012 Czytaj »

Dysplazja stawu biodrowego (dysplasia coxae) - wrodzone i dziedziczne schorzenie występujące u psów ras dużych. Istotą dysplazji jest nieprawidłowy rozwój stawów biodrowych, który w sposób utajony, ma swój początek w kilka tygodni po urodzeniu zwierzęcia (prof. dr hab. S.Koper,Lublin).

Babeszjoza

15.02.2012 Czytaj »

Jest to bardzo groźna choroba przenoszona przez kleszcze. Do zakażenia dochodzi w momencie zasysania krwi przez kleszcza. Wywoływana jest przez sporowce - babeszje - pierwotniaki pasożytujące w erytrocytach kręgowców które rozwijając się - niszczą je.

Copyright Przychodnia Weterynaryjna S.C., 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone.

wykonanie, hosting i administracja: eximius.pl

Jesteśmy na trojmiasto.pl
Weterynarz Gdańsk
 
weterynarz gdańsk
przychodnia weterynaryjna gdańsk